Kto som?

Volám sa Alena Dúbravčíková a som virtuálna asistentka so špecializáciou na technickú podporu Vášho online biznisu. Vy tvoríte obsah pre svoj biznis a ja sa Vám postarám o technické zabezpečenie.

Moja cesta k práci virtuálnej asistentky

Som autorkou projektu TODY journal. Snažím sa prostredníctvom neho hravou formou predstaviť deťom svet journalingu. Tvorím autorské zápisníky, denníky a pamätníky. Aj keď sa možno na prvý pohľad zdá, že práca na mojom projekte TODY nemá s prácou virtuálnej asistentky súvis, opak je pravdou.

Práve vďaka môjmu vlastnému projektu som sa ponorila do tajov online biznisu. Naučila som sa pracovať s rôznymi platformami, aplikáciami či sociálnymi sieťami. Práca na mojom vlastnom projekte je to, čo ma „núti“ stále sa priebežne vzdelávať a zdokonaľovať. Absolvovala som množstvo kurzov a tiež hodiny samo-vzdelávania.

Pri svojej práci som si uvedomila, v čom som dobrá a v čom menej. Sama preto na činnosti, ktoré neviem robiť, respektíve nerobím ich „s radosťou“, využívam služby virtuálnej asistentky. Preto dokážem dokonale pochopiť aj Vás z pozície klienta.

A v čom som teda dobrá ja?

Bežne sa mi stávalo, že ma kamarátky a známi prosili o pomoc pri rôznych činnostiach súvisiacich s webstránkou, rôznymi technickým prepojeniami aplikácií či nastaveniami rôznych systémov. To, čo sa im zdalo častokrát komplikované, mne trvalo „dva kliky“. Uvedomila som si, že presne toto je „TO“, čo ma napĺňa, robím to dobre a som pri daných činnostiach v tzv. „flow“.

Po uvedomení týchto veci mi bolo jasné, že okrem môjho vlastného projektu chcem  pomáhať malým podnikateľom v online biznise a odbremeniť ich od činností, ktoré im možno nedávajú zmysel, nevedia ich alebo nechcú robiť a hlavne ich „okrádajú“ o drahocenný čas.

Aká som?

Považujem sa za zodpovedného človeka so zmyslom pre detail a precíznosť. Som kreatívna a mám rada nové výzvy a inovatívne riešenia. Rada sa vzdelávam a učím nové veci – obzvlášť zo sveta online marketingu, tvorby webstránok a celkovo trendov online biznisu. Mám organizačné schopnosti, ktoré využívam ako v pracovnom, tak i v súkromnom živote. Dokážem pohotovo reagovať na nečakané situácie a snažím sa ich vyriešiť s presvedčením, že všetko sa dá.

Vo voľnom čase sa venujem svojej rodine a psovi. Rada trávim voľný čas prechádzkami v prírode, alebo pri rekreačnom športovaní (plávanie, lyžovanie, bicykel či korčule). Okrem toho rada relaxujem pri tvorivých aktivitách.